Az ünnepek alatt az ember - jó esetben - néha kicsit lazíthat, olvasgathat. Ilyen alkalomból kifolyólag gyűjtöttem össze néhány adatot az ünnepünkről. Nem kötelező mind komolyan venni!!!
Olaszországban , Spanyolországban, Görögországban és Németországban elvileg törvény, hogy a karácsonyi jutalom egy havi fizetés legyen.
Rudolfot, a piros orrú rénszarvast 1938-ban találták ki egy amerikai cég karácsonyi promóciója alkalmából.
A legnagyobb bevételt hozó ünnepi film a 2000-es Grincs volt Jim Carrey főszereplésével, amely 175 millió dollár bevételt eredményezett.
A karácsonyfa állítás vélhetően pogány hagyományokra vezethető vissza, de a legkorábbi ismert utalás egy 1570-ben kelt német röpirat, amely karácsonyfát ábrázol.
Az elektromos karácsonyfa izzósort Edward Johnson találta ki (építette meg) az USA-ban 1882-ben.
A legtöbb karácsonyi dalt a Beatles adta ki kislemezen.
Mikulás egy Szent Miklósról szóló holland népmese alapján jön Európa sok országában december 6-án, mvel a mese főhőse ekkor ajándékozta meg a szegény gyermekeket.
1947 óta Norvégia fővárosa Oslo minden évben küld egy nagy karácsonyfát Londonnak, hogy megköszönjék a második világháborúban kapott segítséget az angoloknak.
A karácsonyfa szimbólum a druidáktól származhat, akik hitték, hogy a fa (növény) lelke adományoz minden jót nekünk.
A magyal koszorú Krisztus töviskoronáját jelképezi, míg a piros bogyók vércseppeket.
A görögök a karácsonyt január 7-én ünneplik, a régi Julián-naptár szerint, de a karácsonyi ajándékokat Újév napján nyitják ki.
Régebben az angolszász országokban a pulyka helyett a hagyományos karácsonyi étel egy főtt disznófej és a mustárt volt.
Sok teológus úgy véli, hogy Jézus nem december 25-én született, hanem valamikor szeptember környékén kr.e.6 és kr.u 30. közt (ez így viccesen hangzik, mivel az időszámításunkat a születésétől datáljuk).
A világ legmagasabb mesterséges karácsonyfája 1950-ben Washington egyik bevásárlóközpontjában épült (221 láb magas volt).
Az angolszász Xmas rövidítés nem vallástalan. Az X betű görög rövidítése Krisztus nevének.
Európában évente közel 60 millió karácsonyfát termesztenek és adnak el.
A Bibliában sehol sincs utalás arra, hogy az angyalok énekelnének.
Amíg Assisi Szent Ferenc a 13. században nem vezette be, nem énekeltek karácsonyi dalokat a templomokban.
Krisztus életéről szóló mesékben három napkeleti bölcs keresi fel a jászolt, holott Máté evangéliuma nem számszerűsíti őket. Egyszerűen "bölcsek"-ről van csak szó.
Amerikai kutatók teljesen komoly számítást végeztek arról, hogy Mikulás egyedül hordhatja-e ki az ajándékokat, de arra jutottak, hogy nem, mivel a rövid idő és a nagy távolság miatt olyan nagy sebességgel kellene haladnia a szánnak, hogy a felületi súrlódástól minduntalan lángra lobbanna. Mondjuk ezért a számításukért nem számítottak Nóbel-díjra. :)